לקביעת פגישה: 052-4399094

"אתה נמצא במקום שבו מחשבותיך נמצאות,
ודא שמחשבותיך נמצאות במקום שאתה רוצה להיות"

רבי נחמן מברסלב

מרסלו איידלמן Dip.Ac
מטפל ברפואה סינית, שיאצו וצמחי מרפא
מומחה בטיפול של בעיות אורטופדיות - שלד, עמוד שדרה ומפרקים.

שיטות טיפול ואבחון

לחץ על התיבות למידע נוסף

  דיקור או אקופונקטורה, הוא שיטה מוכרת יחסית בעולם המערבי. בדיקור משתמשים במחטים סטריליות וחד פעמיות. מחטים אלה הן כה דקות שלעתים אין מרגישים את דקירתן. את המחטים מחדירים לנקודות אנרגיה ספציפיות, על מנת שיפעילו את האיבר הפגוע, או שיחזקו איבר אחר.

  שיטה נוספת בקליניקה, המתבססת על הרפואה הסינית היא השיאצו, או אומנות הטיפול במגע, לחץ של האצבעות על הגוף. מקורה של שיטה זו הוא ביפן, שם היא נקראת ANMA. בשיאצו מטפלים בחוסר איזון אנרגטי, שיוצר חסימות במרידיאנים, שהם ערוצי אנרגיה בלתי נראים. החסימות גורמות לכאבים, לחץ או חולשה. הטיפול נעשה על ידי לחיצות במרכזי החסימה ומתיחות הגורמים לשחרור החסימה ולמעבר רציף של האנרגיה. ראוי לציין כי גם כאן, הראייה היא הוליסטית והטיפול מתמקד בגוף כולו ולא רק בבעיה עצמה. הטיפול יעיל במיוחד לטיפול בבעיות אורטופדיות, בעיות בעמוד השדרה, בעיות נוירולוגיות, פנימיות, הפרעות במערכת העיכול, בבעיות רגשיות ועוד.

  יש עדויות המראות כי בני האדם השתמשו בצמחי מרפא לפני יותר משישים אלף שנים. בסין, עד היום, השיטה העיקרית לטיפול היא רפואת הצמחים והיא נשענת על ידע וניסיון של יותר מאלפיים שנה. הטיפול בצמחים נעשה על ידי שימוש בפורמולות בעלי פעילות משולבת, ובעלי כיוון טיפולי מוגדר. את הצמחים נוטלים כאבקה,בכדורים, כתמציות או בבישול של צמחים מיובשים.

  מתוך האמונה כי האדם הוא מכלול של גוף ונפש, יוצא כי התזונה שלנו חייבת להיות חלק בלתי נפרד מהטיפול. ישנם מקרים רבים בהם הטיפול מסתמך על תזונה ספציפית שתסייע לגוף לחזור לאיזון. הקפדה על תזונה חשובה לאין ערוך ובעלת השפעה על יעילות הטיפול.

  האבחון האירידולוגי הינו אבחון דרך העין. הוא אינו חודרני ואינו כואב ומתבצע ע"י צילום הקשתית ולובן העין במצלמה עם רזולוציה גבוהה ביותר.צילום העין מוגדל על המחשב ומאפשר להגיע לרמות דיוק גבוהות . האבחון האירידולוגי מאפשר לראות את הנטיות הגנטיות איתן הגיע כל אחד לעולם, את החולשות ואת הנטיות הבריאותיות שלו ומתוך כך להתאים את הטיפול הספציפי המתאים לכל אדם ואדם  וכך למנוע התפתחות מחלה עתידית . דרך אבחון אירידולוגי ניתן ללמוד על חוזק המערכות ויכולת ההחלמה של האדם.  

  אוריקולותרפיה היא שיטה טיפולית מתחום הרפואה האלטרנטיבית העוסקת בדיקור אפרכסת האוזן. אוריקולותרפיה גזורה מהמילה האנגלית auricle שמשמעותה "אפרכסת". השיטה מבוססת על תאוריה הגורסת כי האוזן מייצגת את שאר הגוף בתוכה. ההנחה כי בגוף מתקיים עיקרון הולוגרמי בו איבר אחד בגוף מייצג את הגוף כולו נפוצה ברפואה הסינית, בדומה לאירידיולוגיה ורפלקסולוגיה. עפ"י השיטה, ניתן באמצעות גירוי האוזן ודיקורה לאבחן ולטפל בכאבים ולרפות שיבושים ביוכימיים בגוף.