לקביעת פגישה: 052-4399094

נפלאות הכורכומין

מאת: מרסלו איידלמן

שנים של מחקר מודרני רק אוששו את מה שבתרבות המזרח ידעו כבר אלפי שנים,כל מאכלי הקארי,התבשילים הצהובים והכתומים למיניהם הם הרבה מעבר לקישוט ולמושכי עין.
מסתבר שבתוך החומר הכתמתם צהבהב הזה,שוכן לו סוד מופלא,הכורכומין,אותו תבלין הנקרא בפינו כורכום מכיל בתוכו תרכובת כימית אשר קושרה במחקרים רבים לעשרות השפעות חיוביות על גוף האדם.

הכורכומין מופק משורש הכורכום והוא למעשה פיגמנט המקנה לו את צבעו העז.
מבחינה כימית שייך הכורכומין לקבוצת הפוליפנולים ומהווה למעשה נוגד חמצון חזק,נוגד דלקות,נוגד חיידקים ונגיפים ומונע סוגים שונים של סרטן.
במחקרים רבים בישראל ובעולם אוששו טענות אלו,במיוחד בתחום חקר הסרטן,ונמצא שכורכומין מעקב גדילה של תאים סרטניים מסוימים ואף משרה מוות בתאים אלו.

במחקרים אחרים נמצא שכורכומין משפר תסמינים של מחלות כרוניות רבות כולל דלקת מפרקים שגרונית ואף יכול לעכב התקדמות של אלצהיימר ופרקינסון.
כורכומין ניתן כתוסף מזון בצורות שונות ובזמינות ביולוגית שונה,ומלבד פעילותו הטיפולית משמש גם כמונע מחלות וזיהומים,משפר פעילות מערכת העיכול,מערכת הלב וכלי הדם,הכבד וייצור מיץ המרה,מעודד התחדשות רקמות וכנוגד קרישה.
על מנת להפיק את המירב מהכורכומין הנצרך,מומלץ לשלבו עם פפרין,שהוא המרכיב הפעיל בפלפל השחור,מחקרים הראו שספיגת הכורכומין עולה בעד כ-2000% אחוזים בנוכחות פפרין.