לקביעת פגישה: 052-4399094

יתר לחץ דם והרפואה הסינית

מאת: מרסלו איידלמן

אחד הגורמים העיקריים אשר מדאיגים את הקהיליה הרפואית בימינו היא מגפת יתר לחץ הדם, אשר בתורו, גורם למחלות לב וכלי דם, מביא לשבצים ומסכן את חיי החולים אשר סובלים לא רק מפרוגנוזה גרועה אלא גם מאורך חיים משובש ומלווה סימפטומים בלתי נעימים אשר מצריכים אותם בתרופות רבות.

לחץ הדם בגופינו נשמר מאוזן על ידי מערכת מופלאה ומורכבת. אורך חיינו המערבי והלא בריא בעליל, אשר מורכב מתזונה גרועה, סטרס וחוסר שינה מביא אותנו לעיתים לעלייה לא בריאה בלחץ הדם.

ישנם גורמים נוספים כגון-תורשה, נטילה מופרזת של מלח, מחלות כלי דם, מחלות כליה וכו'.

לחץ דם ראשוני הינו מצב בעל איטיולוגיה (גורם, סיבה) בלתי מובנת או ידועה וחוששים שעישון, השמנת יתר ואף גלולות למניעת הריון מובילים אליו, גם הוא מטופל ברפואה המערבית על ידי תרופות בנסיון נואש לעיתים לשפר את אורך חייו של המטופל, לעיתים מאוחר מדי.

הרפואה הסינית רואה את יתר לחץ הדם כחוסר איזון אנרגטי ומטפלת בבסיס הבעיה, וזה בתורו מפיג את הסימפטומים הבלתי נעימים של הסחרחורות, כאבי הראש ודפיקות הלב.

הגישה הסינית דוגלת בראייה הוליסטית של האדם ובטיפול בגורם הבעיה במקום מכיבוי השריפות.

שילוב של דיקור, צמחי מרפא והקניית אורך חיים בריא ורגוע למטופל הכולל תזונה בריאה המבוססת על העקרונות הסיניים יכולה להביא לשיפור משמעותי בסימפטומים ובערכי לחץ הדם. איזון לחץ דם יכול למנוע מחלות לב וכלי דם, שבץ מוחי ובעיות רפואיות נוספות.