לקביעת פגישה: 052-4399094

רפואה סינית קהילתית

מאת: מרסלו איידלמן

כבר מימי קדם,דגלה הרפואה הסינית במשפחתיות,פתיחות וקהילתיות.

הנגשת רזיה וחוכמתה העתיקה של הרופאה הסינית,לכלל הקהילה,בין אם עשיר או עני,מרוחק או קרוב הייתה חשובה מאוד על מנת לשמור על בריאות העם ולקדמה.

למעשה שורשיה נעוצים ברפואת איכרים וזאת, הייתה נגישה ושוות נפש לכל.

כיום,ישנו מצב בו לצערי,לא כל אדם יכול להרשות לעצמו לראות מטפל ברפואה סינית וזאת מפאת הנטל הכלכלי הכרוך בכך,גם קופות החולים,אשר עשו עבודה חשובה בהנגשת הרפואה הסינית לא פתרו לחלוטין את הבעיה מכיוון ואלו מציעות טיפול קצר מאוד ולפרקים ארוכים מדי של פעם בשבוע,דבר שלעיתים פוגע ביעילות הטיפול.

הרפואה הסינית הקהילתית,מאפשרת למעשה למטפל לראות בו זמנית מספר מטופלים אשר יושבים או שוכבים להם בנחת בחלל משותף, חולקים חוויות,מחזקים ומתחזקים.

המטפל מקדיש את תשומת לבו אל כל אחד מהמטופלים ואלו מרוויחים הן טיפול יעיל ומקצועי והן תדירות גבוהה יותר של טיפולים.

הנגשה כזאת של הטיפולים,המשלבת טכניקות הזהות לאלו אשר מקבל המטופל הבודד בקליניקה,תאפשר לכל שכבות האוכלוסיה ליהנות מהידע העתיק של הרפואה הסינית,מחוכמתה ומהגישה הייחודית שלה לראיית האדם ולטיפולו.

הגישה הקהילתית תאפשר למטפל להגיע לכל מקום אשר בו ידרש ולמבריאים ליהנות מסביבה מחלימה ותומכת אשר גם לה תפקיד חשוב בתהליך ההבראה.

בדרך זאת יוכל לחזור המטפל להיות חלק מקהילתו וסביבתו באופן אינטגרלי והמטופל יהיה שווה בין שווים.

מחקרים רבים הראו כי קהילתיות עצמה הינה מפתח לחיים ארוכים ובריאים יותר,שילוב של חוכמתה ויעילותה של הרפואה הסינית בחיי הקהילה יכולים להביא לקהילה בריאה יותר.